Derfor streiker vi

Medlemmene i Handel og Kontor har sett seg lei av næringslivsledernes grådighetskultur. Våre medlemmer har gjennom mange år tatt et særlig ansvar i forhold til samfunnsøkonomien gjennom moderate oppgjør og måtehold. Næringslivsledere har egoistisk grafset til seg skyhøye lønnstillegg, opsjonsavtaler og luksuriøs etterlønn og pensjonsavtaler. Vi har fått nok! Årets oppgjør er en streik i regninga for NHO – vi vil ha vår del av kaka!

En streik i regninga for NHO – vi vil ha vår del av kaka!

Medlemmene i Handel og Kontor har sett seg lei av næringslivsledernes grådighetskultur. Våre medlemmer har gjennom mange år tatt et særlig ansvar i forhold til samfunnsøkonomien gjennom moderate oppgjør og måtehold. Næringslivsledere har egoistisk grafset til seg skyhøye lønnstillegg, opsjonsavtaler og luksuriøs etterlønn og pensjonsavtaler. Vi har fått nok! Årets oppgjør er en streik i regninga for NHO – vi vil ha vår del av kaka!

Oppgjørets time har kommet – vi krever mer til folk flest!

Handel og Kontor sitt krav er mer ferie og reallønnsøkning for alle. Vi har ventet lenge nok på den femte ferieuka. Det blir for lenge å vente i tre år til. Vi vil ha en raskere innføring av ferien. Samtidig fører Norges Bank en fiendtlig pengepolitikk, som rammer folk flest dypt i lønningsposen. Handel og Kontors medlemmer krever sin rettmessige andel av verdiene som skapes. HKs medlemmer fortjener mer ferie og en lønn å leve av! Oppgjørets time har kommet – Handel og Kontor krever mer til folk flest!

NHO har ansvaret og må komme med nytt tilbud!

Hei, jeg heter Sidsel. Hva kan jeg hjelpe med?